Automobilový průmysl

Perfektní pro:

  • Úložné listy a štítky
  • Průvodní papíry k výrobě
  • Dvoubarevné štítky produktů
  • Mobilní aplikace

Přednosti / Vlastnosti / SPECIÁLNÍ ATRIBUTY

  • Přizpůsobitelné systémům specifickým pro zákazníka
  • Kompatibilní s: IGP, PCL5, IPDS, ZPL II, PDF a dalšími
  • Zpracování více emulací současně
  • Podporuje standard ověřování (802.1x)
  • Dvoubarevný termální tisk (kompatibilní s BS5609)
  • Volitelná rozhraní (např. sériové rozhraní)

Úložné listy a štítky, přepravní dokumenty, GTL a další

Pokud jde o skladování související s výrobou, důraz je kladen na manipulaci just-in-time. Náhradní díly a výrobní materiály musí být rychle a spolehlivě označeny. Pro tisk skladových etiket se používají termální tiskárny Microplex s tiskovou šířkou od 4 palců do 8 palců. Na jedné tiskárně můžete vytisknout data z různých systémů v různých jazycích. Pro další efektivní zpracování jsou k dispozici možnosti tiskárny, jako je převíječka, odtrhávací hrana a řezací nůž.

Ve specifické aplikaci jsou například data Labelpoint rozšířena o tisk moderních 2D čárových kódů. Data jsou generována pomocí speciálně navrženého softwaru a odesílána do tiskárny. Zvláště důležitá je podpora proprietárního komunikačního protokolu, který poskytuje zpětnou vazbu z každé jednotlivé tiskové stránky (XT-Printcon).

Jak emulace Labelpoint (dříve Markpoint), tak komunikace XT-Printcon byly přizpůsobeny speciálním požadavkům zákazníků ve firmwaru tiskárny.

Mezi další aplikace patří tisková data PCL5, která musí být vytištěna na štítky vyrobené z kartonu nebo fólie tak, aby byly odolné proti otření a poškrábání. Zde je zásadní dlouhodobá čitelnost etiket. Zpětné signály do systému jsou zasílány např. přes sériové rozhraní.

Při tisku přepravních štítků jsou důležité čitelné čárové kódy. Použitím tiskárny Microplex zvýšíte spolehlivost procesu. Čárové kódy jsou vždy tištěny ostře a s vysokým kontrastem. Využijte robustní spolehlivost tiskáren Microplex pro vícesměnný provoz a vysokou dostupnost.

Přepravní štítky jsou často vytvářeny pomocí ERP systémů, jako je SAP®, poskytující data vhodná pro laserové tiskárny (PCL5). Tiskárny Microplex tuto emulaci podporují a mohou okamžitě tisknout data PCL5. Není potřeba měnit software. Tiskárny Microplex podporují tisk čárových kódů pod PCL5 s emulací tzv. modulu JetCAPS.

8palcové tiskárny Microplex se používají pro etikety VDA (obdoba ODETTE, GTL) a KLT (obdoba malých GTL). Díky šířce tisku lze etikety o šířce 210 mm (A5) zpracovávat napříč v optimální orientaci (ve směru pohybu papíru) a mít tak nejlepší možnou kvalitu tisku. Konfigurace, monitorování a servis (např. aktualizace firmwaru) se pohodlně provádějí přes síť pomocí softwarového nástroje.

Kompatibilní s IGP, IPDS, Labelpoint, PCL5, …

Podpora úzkých formátů (malé GTL) na laserových tiskárnách

Softwarový nástroj pro konfiguraci a aktualizaci firmwaru přes síť

Podpora protokolu IEEE 802.1x Authentication Protocol

Moderní bezpečnostní standardy ve vysoce inovativním automobilovém průmyslu stále více vyžadují pokročilé bezpečnostní mechanismy. V interní síti zákazníci často spoléhají na autentizaci pomocí ověřovacích serverů podle IEEE 802.1x.

Tuto metodu ověřování podporují tiskárny Microplex s nejnovější technologií řadiče. Potřebná nastavení a nahrání certifikátu se provádí na interních stránkách příslušné tiskárny.

Plně kompatibilní se standardem IEEE 802.1x

Vhodné pro připojení LAN a WLAN

K dispozici pro všechny tiskárny Microplex s nejnovější technologií řadiče

Dostupné pro všechny tiskárny Microplex s nejnovější technologií řadiče

Při tisku dokumentů souvisejících s výrobou je vyžadována přesnost. Žádný dokument nesmí chybět, žádný dokument nesmí být vytištěn dvakrát. Aby to bylo zajištěno, mají tiskárny Microplex zpětnovazební a řídicí rozhraní. Prostřednictvím SNMP nebo stavových kanálů může software poskytovat informace o stavu tiskárny a dotazovat se na průběh tiskových úloh. Tiskárnu lze přesně ovládat přes elektrické rozhraní GPIO. To zajišťuje, že se správné dokumenty vytisknou na správném místě ve správný čas.

Více než 40 tiskových emulací zajišťuje spolehlivý tisk dat, čitelnost čárových kódů a správnou kontrolu tiskových formátů.

Zde se uplatňují naše termální tiskárny – například SOLID 52A4. Tato laserová tiskárna na jednotlivé listy formátu A4 je kompatibilní s často používanými emulacemi termálních tiskáren, jako je IGP-10, ZPL atd., stejně jako emulacemi řádkových tiskáren, jako jsou IBM Proprinter, Epson ESC, MT-600 / MT40 nebo terminálovými protokoly, jako je TN3270. Dříve používané řádkové tiskárny jsou nahrazovány rychlými laserovými tiskárnami s vysokou kvalitou tisku bez nutnosti přizpůsobení aplikace. Případné potřebné úpravy implementuje vývojové oddělení Microplex do firmwaru příslušné tiskárny.

Rychlá první stránka

K dispozici je více než 40 emulací

Zpětná vazba a rozhraní GPIO

Dvoubarevné produktové štítky a mobilní aplikace

LogiJET TC8 vás podporuje při tisku dvoubarevných štítků. Připojení k ie SAP® je stejně snadné implementovat pomocí emulace PCL5 jako tisk štítků GHS vyhovujících BS5609. V automobilovém průmyslu se logiJET TC8 používá v prostředí SAP® k vytváření štítků pro hořlavé motorové kapaliny v souladu s GHS.

S logiJET TM8 nebo logiJET TM4 získáte mobilní tiskárnu štítků, která vám nabízí maximální flexibilitu pro logistické procesy v mobilním použití. Máte tedy na výběr mezi standardním použitím přes 230V kabel, přičemž tiskárnu lze trvale připojit k firemní síti.

Nebo můžete tiskárnu etiket používat na cestách díky bateriovému napájení. V závislosti na aplikaci se používají 12V, 24V, 36V nebo 48V baterie. Tyto tiskárny se používají např. na vysokozdvižných a mobilních pracovních vozidlech. Zde těžíte z nízké spotřeby energie (termální tisk) a schopnosti tiskárny zpracovávat několik jazyků tiskárny současně. S tiskovým systémem, např. data PCL5, data IGP a data Kyocera Prescribe se zpracovávají současně. To znamená, že navzdory složité rozmanitosti dat je zapotřebí pouze jeden tiskový systém. Stavové zprávy jsou zasílány přes sériové rozhraní, které se stále používá v různých mobilních aplikacích v automobilových společnostech.

Kompatibilní s laserovými tiskárnami PCL5

Dvoubarevný termální tisk s logiJET TC8, kompatibilní s BS5609

Mobilní termální tiskárna pro speciální aplikace

Stáhněte si Flyer Automotive

To nejlepší na první pohled

Přizpůsobitelnost systémům specifickým pro zákazníka

Kompatibilní s různými komunikačními protokoly specifickými pro automobily, jako je autentizační standard IEEE 802.1x a SNMP

Podpora smíšených datových toků (např. PCL5, ZPL, IGP, PDF)

Termální a laserová tiskárna kompatibilní s PCL5, IGP, Labelpoint,…

Volitelná rozhraní (např. sériové rozhraní)

Výměna řádkových tiskáren za moderní tiskovou technologii

Dvoubarevný termální tisk, kompatibilní s BS5609

Naše řešení pro vás:

např. Microplex logiJET T4-2

Díky své výjimečné kompatibilitě lze logiJET T4-2 snadno integrovat do stávajících systémových prostředí a může nahradit jakoukoli jinou tiskárnu. Velkoryse vybavená robustní termotiskárna může být taky vybavena i čtečkou RFID.


např. Microplex logiJET T6-2

Velkoryse vybavená robustní termotiskárna může být taky vybavena i čtečkou RFID. Díky své výjimečné kompatibilitě ji lze snadno integrovat do stávajících systémových prostředí a může nahradit jakoukoli jinou tiskárnu.


např. Microplex logiJET TM8

S logiJET TM8 získáte mobilní tiskárnu štítků, která vám nabízí maximální flexibilitu pro logistické procesy v mobilním použití. Můžete si vybrat mezi stacionárním použitím přes 230 voltový kabel, čímž lze tiskárnu trvale připojit k firemní síti, nebo připojit tiskárnu pomocí baterie. Zde se používají 24V, 36V nebo 48V baterie.


např. Microplex SOLID 52A4

Když opravdu záleží na aplikacích just-in-time a špičkovém tiskovém výkonu, je profesionální laserová tiskárna SOLID 52A4 perfektní volbou: první stránka je vytištěna za méně než 6 sekund a tento model se může pochlubit rychlostí tisku až 52 stran za minutu.


Komentáře jsou vypnuty.